495 422 199

Detail článku

ÚSPORY PŘI STROJNÍM MYTÍ

ÚSPORY PŘI STROJNÍM MYTÍ


Úspory při strojním mytí – stručně  v bodech

1. Příkon mycího stroje neznamená spotřebu el. energie, ale jen schopnost  stroje reagovat na zvýšené požadavky, při špičce. Náklady na provoz jsou úměrné ne příkonu stroje, ale skutečné spotřebě vody. Každý litr se musí ohřát a naplnit mycím prostředkem.

2. Cesta k úsporám tedy vede přes snížení spotřeby vody na její cestě v myčce a to

a) – dokonalostí oplachu (tzn. jak co nejlépe opláchnout s co nejmenším množstvím vody)

b) – metody řešící předčištění nádobí před myčkou a průběžné pročišťování mycí lázně (MEDIAMAT od firmy Winterhalter a podobně), aby voda v myčce mohla zůstat co nejdéle.

3. Musí – li už voda z myčky, tedy ať tam nechá svoje teplo. Dokonalejší myčky nabízejí tepelné výměníky odpadní vody a rekuperace.

4. Nejde jedno bez druhého. Budete-li postupovat od konce, tzn. provedete – li na Vaši mycí lince kroky vedoucí k navrácení odpadního tepla v kombinaci s úsporným oplachem, který sníží spotřebu vody a zanedbáte předčištění a průběžné čištění, bude stroj omývat nádobí tak špinavou vodou, že „mycí špínu“ neopláchne ani ten nejdokonalejší oplach. A má-li myčka místo ručního předmývání předmývací zónu, může Vám do krajnosti využité navracení tepla zvednout teplotu v předmývacím tanku tak, že se škroby z „mycí špíny“ se začnou na nádobí místo omývání lepit.

A ještě jedna vychytávka pro ty co mají opravdu velkou myčku. Zařazení odpovídajícího bojleru  na „noční proud“ mezi změkčovač a myčku, máte 1. naplnění za nižší sazbu a myčka je téměř ihned k použití. A když má myčka tanky třeba na 200 lit., je investice malá a úspora značná.

Zpět na výpis článků

Bohaté zkušenosti již od roku 1990

Poradíme s výběrem vhodných zařízení

Realizované projekty si hlídáme od stavebních prací

Při realizaci zakázky projekt zdarma