opakované ničení šneku masovky při chybné manipulaci …….. přílišné utažení šneku
- při použití nedostatečně nabroušeného nože nebo řezací desky se obsluha často snaží „vylepšit“ řeznou schopnost sestavy co největším dotažením matice, která tlačí desku na nůž a urychlit řezání připravené dávky masa zvýšením rychlosti universálního stroje na stupeň III, který se má používat pouze při šlehání.
Tato kombinace (utažená sestava a vysoká rychlost) je příčinou ohřívání a prodlužování šneku, který drtí třecí podložku a odírá tělo šneku.
a) třecí podložka je z materiálu, který výrobce patrně v minulosti vybral podle materiálu „protikusu“ to je šneku z litiny a je sice dostatečně odolný oděru, ale je příliš tvrdý a křehký při nepřiměřeném tlaku.
b) jako „protikus“ třecí podložky slouží přímo šnek. Pokud dojde k poškození třecích ploch je třeba vyměnit, kromě stáčecí podložky i celý šnek.
c) i při poškození je možné masmlýnek nadále používat a tak dochází k opakovaným výměnám šneku a i k výměně zadního náboje, který je poškozen používáním masovky bez třecí podložky.
a) třecí podložka je bronzová a její protikus je z vyhlazeného nerezu. Tato kombinace je nejen dostatečně odolná proti oděru, ale podložka funguje i při deformaci tlakem a podstatně tvrdší nerez nepoškodí
b) nerezová plocha protikusu třecí podložky není součástí těla šneku, ale patří k zadní hřídelce šneku, která je výměnná.
c) zadní hřídelka šneku je připravena jako nejslabší místo masovky a při přetížení je „mechanickou pojistkou“ aby nedošlo k většímu poškození na masovce, nebo dokonce k poškození univerzálního stroje. Hřídelka se překroutí a je třeba ji vyměnit. K dalšímu poškození, ale pravděpodobně nedojde.
- CELONEREZOVÁ KONSTRUKCE
- veškeré řezné desky z původního masomlýnku lze použít
- řezné nože jsou nové konstrukce a dochází u nich k částečnému samobroušení
Bohaté zkušenosti již od roku 1990
Poradíme s výběrem vhodných zařízení
Realizované projekty si hlídáme od stavebních prací
Při realizaci zakázky projekt zdarma