(+420) 495 422 199

Detail článku

Masomlýnek - Přídavný strojek na mletí masa k universálnímu robotu RE22 – odstranění závad novou konstrukcí Masořezky SRQ

Masomlýnek - Přídavný strojek na mletí masa k universálnímu robotu RE22 – odstranění závad novou konstrukcí Masořezky SRQ

opakované ničení šneku masovky při chybné manipulaci …….. přílišné utažení šneku


- při použití nedostatečně nabroušeného nože nebo řezací desky se obsluha často snaží „vylepšit“ řeznou schopnost sestavy co největším dotažením matice, která tlačí desku na nůž a urychlit řezání připravené dávky masa zvýšením rychlosti universálního stroje na stupeň III, který se má používat pouze při šlehání.

Tato kombinace (utažená sestava a vysoká rychlost) je příčinou ohřívání a prodlužování šneku, který drtí třecí podložku a odírá tělo šneku.

 

  • Konstrukční vady:

a) třecí podložka je z materiálu, který výrobce patrně v minulosti vybral podle materiálu „protikusu“ to je šneku z litiny a je sice dostatečně odolný oděru, ale je příliš tvrdý a křehký při nepřiměřeném tlaku.

b) jako „protikus“ třecí podložky slouží přímo šnek. Pokud dojde k poškození třecích ploch je třeba vyměnit, kromě stáčecí podložky i celý šnek.

c) i při poškození je možné masmlýnek nadále používat a tak dochází k opakovaným výměnám šneku a i k výměně zadního náboje, který je poškozen používáním masovky bez třecí podložky.

 

  • Náprava realizovaná v odlišné konstrukci naší masořezky SRQ

a) třecí podložka je bronzová a její protikus je z vyhlazeného nerezu. Tato kombinace je nejen dostatečně odolná proti oděru, ale podložka funguje i při deformaci tlakem a podstatně tvrdší nerez nepoškodí

b) nerezová plocha protikusu třecí podložky není součástí těla šneku, ale patří k zadní hřídelce šneku, která je výměnná.

c) zadní hřídelka šneku je připravena jako nejslabší místo masovky a při přetížení je „mechanickou pojistkou“ aby nedošlo k většímu poškození na masovce, nebo dokonce k poškození univerzálního stroje. Hřídelka se překroutí a je třeba ji vyměnit. K dalšímu poškození, ale pravděpodobně nedojde.

  • Další výhody masořezky SRQ

- CELONEREZOVÁ KONSTRUKCE

- veškeré řezné desky z původního masomlýnku lze použít

- řezné nože jsou nové konstrukce a dochází u nich k částečnému samobroušení

Zpět na výpis článků

Bohaté zkušenosti již od roku 1990

Poradíme s výběrem vhodných zařízení

Realizované projekty si hlídáme od stavebních prací

Při realizaci zakázky projekt zdarma